PanGenerator z nominacją do Paszportów Polityki
Warszawski kolektyw panGenerator podczas pierwszej edycji MDF Festival gościł w Filharmonii ze swoją instalacją SPIRALALALA, zainspirowaną kręconymi schodami w holu. Teraz artyści zdobyli nominację do prestiżowej nagrody przyznawanej przez tygodnik „Polityka” w kategorii kultura cyfrowa, m.in. za wspomnianą pracę.
Jak donosi „Polityka”: Nominujący panGeneratora podkreślali konsekwencję grupy w łączeniu „świata kodu i programu oraz świata sztuki współczesnej” czy „cyfrowości z materialnością”. (…) Drugą pracą, za którą nasi jurorzy nominowali kolektyw, jest SPIRALALALA zaprezentowana jesienią 2018 r. w Filharmonii Szczecińskiej (…). Połączenie (znowu) wyobraźni, twórczej inwencji i techniki umożliwiła przekształcenie statycznego fragmentu architektury w instrument służący do transformacji głosu.
Więcej o nominacji TU

ZOBACZ JAK WYGLĄDAŁA SPIRALALALA

Instalacja wykorzystała jeden z najbardziej charakterystycznych elementów architektury wnętrza Filharmonii w Szczecinie – spiralne schody, które stały się podstawą interaktywnej instalacji audiowizualnej. Spirala schodów została przekształcona w studnię, w której głosy gości festiwalowych przybierały materialną i wizualną formę. W taki sposób powstawało wyjątkowe widowisko architektoniczno-muzyczno-świetlne.
Więcej o instalacji TU.

Paszporty Polityki zostaną przyznane po raz 26. Jak piszą sami organizatorzy nagroda powstała dla artystów, których talent przekracza średnie polskie normy i przestaje się mieścić w naszych geograficznych granicach. Poza panGenereratorem w kategorii kultura cyfrowa nominowani zostali także fotograf Rafał Milach oraz studia cyfrowe Juggler Games i 11 bit studios. Zwycięzców poznamy w styczniu 2019 roku.
Więcej o 26. edycji Paszportów TU.
07-12-2018, 13:12:06